Jak šel čas...
příběh Martiny Pospíšilové

Moje hodnoty

Vážím si každého úsměvu a radosti, které lidé mají z mých výrobků. Jsem vděčná za cestu, kterou v životě absolvuji a za všechna setkání, díky nimž rostu já i lidé okolo mě.

Moje vize

Předávat lidem radost a životní energii a to prostřednictvím toho, co dělám a znám.

originalita

Jedičnost mojí práce plyne z rozdílných druhů energií, které předávám do svých výrobků. Některé zklidňují, některé zase dodávají sílu a inspiraci.

Můj příběh

 

S vlohami malovat jsem se již narodila. Dodnes mám živou vzpomínku na svou první interiérovou malbu na zeď, kterou však moje okolí naprosto neocenilo. Byl mi přibližně rok :-)
 
Ve školce soudružky učitelky mým rodičům sdělily, že nemám hudební sluch ( později jsem vystupovala s pěveckým sborem a sama se naučila na flétnu i kytaru) a daly mě do výtvarného kroužku. Nebylo to špatné, až na to, že tenkrát mi říkaly, jakým směrem mám vést tahy pastelkou a že přes černé linie se nevymalovává. Dnes se tomu říká omezování svobodného kreativního rozvoje :-)
 
V Lidové škole umění ve výtvarce to bylo moc fajn. Učebny byly v podkroví jedné renesanční budovy, kde LŠU sídlila, všude vonělo dřevo a barvy a z dalších učeben byly slyšet trubky a housle. Umělecký ráj :-) Proč jsem po čtyřech letech skončila, si už nepamatuju.
 
Od té doby jsem se stala více méně samoukem. Svůj talent jsem po ukončení základní školy rozvíjela zejména v hodinách výuky předmětů, jako byli např. Chov skotu, Pěstování, Motorová vozidla apod., na Střední zemědělské technické škole a to výlučně techniku kresba pastelkou a propiskou do sešitů zmiňovaných učebních předmětů :-)
 
A přišlo období osamostatňování se a stěhování se do prvního pronajatého bytu s kamarádkou.
 
Také se věnovala tvoření a seznámila mě s olejovými barvami. Ty mi sedly na dlouhá léta. Ve stejné době jsem začala hledat i sama sebe cestou ezoterických nauk a to vše se v mých obrazech odráželo. Doslova si to můžete z mých obrazů přečíst :-)
 
Pak na scénu mého života vstoupily malé obrázky  - kombinace barevného podkladu a lepených korálek. To nemělo žádnou odezvu. Prosila jsem Vesmír o inspirační myšlenku - a jak se říká -kdo žádá, dostane:-) Přišel nápad vytvářet obrázky, kde jsou podkladem olejové barvy a na to jsou lepené polodrahokamy. A vytváří se různé spirály, obrazce, mandaly... V té době jsem také založila facebookovou skupinu Sluneční obrázky pro potěšení duše a najednou se rozjelo něco, v co jsem do té doby jen tiše doufala :-) Lidem se začala moje práce líbit, měla jsem tolik potřebnou zpětnou vazbu i sem tam objednávku na obrázek a neocenitelnou byla i možnost komunikace s lidmi , i když psanou formou.
 
Později přibyl i malovaný porcelán, textil, polštářky ...ale to už je rozdíl mnoha let :-)
 
A tak nějak je to až do dnešních dnů :-) Nemaluji už jen olejomalby, ale i porcelán, trička a další textil, interiér, nábytek...malovat se dá na cokoli. Hlavně, když se tvoří s radostí :-)
 
Od roku 2015 můžete moji tvorbu zakoupit nejen prostřednictví e-shopu, ale i na trzích, jarmarcích a vybraných historických akcích.
 
Mějte krásné a slunečné dny


Martina Pospíšilová